726 563 500 info@razem-opieka.pl

Andrzej Robert Więckiewicz – prezes.
Pochodzę z niewielkiego miasta z Północnego Mazowsza- Mławy, gdzie nadal mieszkam i pracuję. Z wykształcenia jestem mgr filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej i bibliotekoznawczej. Ponadto ukończyłem kilka kierunków studiów podyplomowych pozwalających mi na pracę dydaktyczną i terapeutyczna z osobami w rożnym wieku i zaburzeniami rozwojowymi.

Wspomnę tylko, że posiadam kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym- zintegrowana wczesna edukacja oraz problemami związanymi z: prawidłową artykulacją- logopedia, dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego- neurologopedia, obniżoną sprawnością intelektualną- oligofrenopedagogika i terapia pedagogiczna.

Od kilku lat zainteresowałem się również ekonomią społeczną, a ściślej funkcjonowaniem przedsiębiorstw społecznych. Już ponad 2,5 roku piastuję urząd prezesa w jednej z tego typu instytucji tj. „RAZEM” Spółdzielni Socjalnej z/s w Mławie, świadczącej szeroko pojęte usługi opiekuńczo- edukacyjne. Prowadzącej świetlicę międzypokoleniową, „Centrum Edukacyjne RAZEM”, a od niedawna również animację plenerową, których najważniejszym ich celem działalności jest aktywizacja oraz integracja naszej lokalnej społeczności.

Poza tym interesuję się antroponimią, poezją, literaturą, teatrem, filmem oraz jak większość mężczyzn techniką i sportem. Zwłaszcza piłką nożną i koszykówką.

Anna Katarzyna Dymczyk – wiceprezes.
Jestem jednym z członków założycieli „RAZEM” Spółdzielni Socjalnej, a ściślej jej wiceprezesem. Naszą sztandarową usługą jest pomoc osobom starszym i chorym. Jestem z niej bardzo dumna, ponieważ możemy udzielić wsparcia drugiemu człowiekowi, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wielokrotnie borykającemu się w samotności z wielkim bólem i cierpieniem.

Sama uwielbiam pomagać tym ludziom, czuć się dla nich potrzebna i ważna. Dawać im optymizm i poczucie bezpieczeństwa. Wiem jak są to ważne rzeczy dla tych osób. Mam bowiem poważnie chorą mamę. Często zajmuję się nią, lecz nie tyle ile bym chciała. Muszę odpowiednio gospodarować czasem, aby łączyć moje życie zawodowe z obowiązkami rodzinnymi, tym bardziej, że sama jestem matką i żoną. Posiadam trójkę wspaniałych córek oraz kochającego męża. Moją dewizą jest więc odpowiednia organizacja, punktualność, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Bardzo lubię także aktywnie spędzać czas wypoczywając z moją rodziną w różnych urokliwych zakątkach naszego kraju. Szczególnie upodobaliśmy sobie wyjazdy nad wodę. Kochamy nasze morze i przepiękne warmińsko-mazurskie jeziora.

Jestem młodą kobietą o rozległych zainteresowaniach. Zazwyczaj staram się być cicha i spokojna. Jednakże mam swoje zdanie i potrafię go bronić. Lubię pogrążyć się w lekturze ciekawej książki bądź zajmować się ogrodem. Dzięki temu udaje mi się odpocząć od codziennych obowiązków. Szczególnie uwielbiam wiosnę, kiedy wszystko zaczyna się budzić do życia, staje się kolorowe i wonne.

W związku z wykonywaną przeze mnie pracą staram się być pomocna innym ludziom, zwłaszcza tym którzy mają problemy ze zdrowiem, są niesamodzielni i potrzebujący naszego wsparcia. Ułatwiam im normalne funkcjonowanie. Pomagam się ubrać, przygotować i podać posiłek, zadbać o higienę osobistą, załatwić sprawę urzędową, czy też współtowarzyszyć podczas spaceru, bądź najzwyklej porozmawiać.

Pomagam również prowadzić naszą spółdzielnię, której jestem członkiem i aktywnym działaczem. Z czego jestem bardzo dumna i zadowolona. Niezwykle dumna jestem także ze swojej rodziny. Mam prawie dorosłego syna i kochającego mnie męża.

Jestem kobietą w średnim wieku posiadającą policealne wykształcenie oraz bogate doświadczenie zawodowe. Niespełna 3 lata temu zostałam członkiem zalożycielem „RAZEM” Spółdzielni Socjalnej, gdzie pracuję i realizuję się zawodowo. Zajmuję się opieką nad osobami starszymi i chorymi. Niosąc im pomoc odczuwam wielką satysfakcję i radość. Szczególnie, jak widzę ich uśmiechnięte twarze.

Bardzo lubię również podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca i poznawać nowych ludzi. W wolnym czasie chętnie wybieram się z moją rodziną za miasto, aby wspólnie odpoczywać na łonie natury.

Uważam się za osobę rzetelną, lojalną, otwartą na ludzi i ich problemy, chętnie podejmującą się nowych wyzwań. Moją dewizą jest punktualność, szczerość i odpowiedzialność.

Nazywam się Bożenna Bogusława Szczepkowska. Pochodzę zMławy, gdzie wciąż mieszkam i pracuję. Mam szczęśliwą rodzinę, z ktorą bardzo lubie spędzać każdą wolna chwilę. Jak pozostałe moje koleżanki z pracy posiadam bogate doświadczenie zawodowe. Od kilku lat zajmuję się opieką nad osobami starszymi. Jest to praca pełna wyzwań, wymagająca ode mnie wiele cierpliwości i zaangażowania. Jednakże bardzo lubię swoją pracę. Każdy dzień staje się lepszy, gdy usłyszę od moich podopiecznych ciepłe słowo lub zauważę maleńki uśmiech, rozpromieniający ich twarze.

Uwielbiam również podróżować, czytać książki oraz jak większość kobiet spędzać czas w kuchni, przygotowując smaczne dania dla członków swojej rodziny i przyjaciół. Dużo czasu spędzam też w ogrodzie, pielęgnując rabatki kwiatowe. Moją dewizą jest szczerość, aż do bólu, odpowiedzialność i uczciwość.